Načítavam...
PostavyPostavy 2

RECRUITERI.sk
Portál slovenských recruiterov

Nájdite si svojho headhuntera alebo recruitera

Pridať záznam

Vlož recruitera

Dátum

Dnes je Nedeľa, 13.6.2021

Inzercia

Dashofer


Operátor strojných zariadení od 1100 eur


Operátor strojných zariadení od 1100 eur


Tirn Technology s.r.o.


Práca bazár


3apartmany: GOLEM v Tatranskej Štrbe a PIKK v historickej časti kúpeľov Trenčianske Teplice vedľa hotela Panorama a hotela Kristoff Plaza


Ing. Jozef Majera, headhunter


Tri veže
Facebook

recruiteri.sk

Životopis a motivačný list 2

DOPLNENIE predchádzajúceho článku: Niekoľko rád pri písaní CV a motivačného listu

Na základe ohlasov rád dopĺňam článok o motivačnom liste. Pre väčšinu kandidátov je napísanie motivačného listu prípadne emailu oveľa ťažšie než napísať životopis. Pri jeho písaní sa jedná o výpoveď kandidáta, ktorá je platná v daný deň pre konkrétneho zamestnávateľa.

Zmysel motivačného listu:
Aké existuje prepojenie medzi voľnou pracovnou pozíciou a vašou motiváciou ju vykonávať. Motivačný list je zároveń prepojením medzi uvedenou voľbou pracovnou pozíciou a vašim životopisom. Prepojenie, ktoré sa nedá v životopise popísať alebo vystihnúť.
Životopis a motivačný list sa musia navzájom vo svojich tvrdeniach potvrdzovať a synergicky posilňovať a nie rozchádzať. Motivačný list musí ozrejmiť body v životopise, ktoré sú v súlade s ponúkanou pozíciou a doplniť body v životopise tak, aby vaša kandidatúra nabrala na sile.

Aký štýl by mal mať motivačný list?:
Samozrejme závisí to od pozície. Vo všeobecnosti (pre technické pozície a pod.) by motivačný list nemal byť skúškou, či by ste sa osvedčili aj ako spisovateľ. Stačí na jednu stranu (20 riadkov, 3-4 odstavce), bezchybná slovenčina bez gramatických chýb. Ak ho budete písať v cudzom jazyku, tak na úrovni Vašich znalostí, ináč sa pripravte na otázku, kto Vám redigoval motivačný list.
Štýl určite viac odborný než literárny a nepreháňajte príliš s originalitou, ktorá sa môže znepáčiť. Na druhej strane ak zašlete strohý univerzálny motivačný list… zbytočná námaha.

Nehovorte len o Vás:
Ako som spomenul v predchádzajúcom článku v bode “Upútajte”, motivačný list musí byť zameraný na potreby podniku (zamestnávateľa).
Najvčastejšou chybou motivačného listu býva, že v ňom hovoríte len o sebe, o vašej profesionálnej kariére, v podstate opakujete body v životopise a vôbec sa nezaoberáte projektmi podniku (zamestnávateľa). A to je to, čomu hovoríme personalizácia motivačného listu.

Najťažšie:

Motivačný list je teda napísaný na základe informácií, ktoré máme o danom podniku, o jeho firemnej kultúre a o voľnom pracovnom mieste. Určite nestačí si len prečítať údaje v inzercii. Musíte si “personalizovať” voľné pracovné miesto a k tomu potrebujete cenné informácie. Preto neváhajte sa obrátiť na známych, ktorí v danom podniku pracujú a získať tak cenné informácie pre napísanie svojho motivačného listu.(10 komentárov)
Vstúpiť do diskusie


Hlavná stránka | Späť na Správy
3 apartmanyFrancuzstina.comHeadhunteri.sk