Načítavam...
Postavy 2Postavy

RECRUITERI.sk
Slovak portal recruiter

Find your recruiter or headhunter

Add a listing

Enter recruiter

Date

Today is Friday, 13.9.2024

Advertising

prehľad školení OTIDEA


OTIDEA


Inžinier pre R&D centrum


Inžinier pre R&D centrum


Tirn Technology s.r.o.


Práca bazár


3apartmany: GOLEM v Tatranskej Štrbe a PIKK v historickej časti kúpeľov Trenčianske Teplice vedľa hotela Panorama a hotela Kristoff Plaza


Ing. Jozef Majera, headhunter




Facebook

recruiteri.sk

Životopis a motivačný list 2

DOPLNENIE predchádzajúceho článku: Niekoľko rád pri písaní CV a motivačného listu

Na základe ohlasov rád dopĺňam článok o motivačnom liste. Pre väčšinu kandidátov je napísanie motivačného listu prípadne emailu oveľa ťažšie než napísať životopis. Pri jeho písaní sa jedná o výpoveď kandidáta, ktorá je platná v daný deň pre konkrétneho zamestnávateľa.

Zmysel motivačného listu:

Aké existuje prepojenie medzi voľnou pracovnou pozíciou a vašou motiváciou ju vykonávať. Motivačný list je zároveń prepojením medzi uvedenou voľbou pracovnou pozíciou a vašim životopisom. Prepojenie, ktoré sa nedá v životopise popísať alebo vystihnúť.
Životopis a motivačný list sa musia navzájom vo svojich tvrdeniach potvrdzovať a synergicky posilňovať a nie rozchádzať. Motivačný list musí ozrejmiť body v životopise, ktoré sú v súlade s ponúkanou pozíciou a doplniť body v životopise tak, aby vaša kandidatúra nabrala na sile.

Aký štýl by mal mať motivačný list?:

Samozrejme závisí to od pozície. Vo všeobecnosti (pre technické pozície a pod.) by motivačný list nemal byť skúškou, či by ste sa osvedčili aj ako spisovateľ. Stačí na jednu stranu (20 riadkov, 3-4 odstavce), bezchybná slovenčina bez gramatických chýb. Ak ho budete písať v cudzom jazyku, tak na úrovni Vašich znalostí, ináč sa pripravte na otázku, kto Vám redigoval motivačný list.
Štýl určite viac odborný než literárny a nepreháňajte príliš s originalitou, ktorá sa môže znepáčiť. Na druhej strane ak zašlete strohý univerzálny motivačný list… zbytočná námaha.

Nehovorte len o Vás:

Ako som spomenul v predchádzajúcom článku v bode “Upútajte”, motivačný list musí byť zameraný na potreby podniku (zamestnávateľa).
Najvčastejšou chybou motivačného listu býva, že v ňom hovoríte len o sebe, o vašej profesionálnej kariére, v podstate opakujete body v životopise a vôbec sa nezaoberáte projektmi podniku (zamestnávateľa). A to je to, čomu hovoríme personalizácia motivačného listu.

Najťažšie:

Motivačný list je teda napísaný na základe informácií, ktoré máme o danom podniku, o jeho firemnej kultúre a o voľnom pracovnom mieste.
Určite nestačí si len prečítať údaje v inzercii. Musíte si “personalizovať” voľné pracovné miesto a k tomu potrebujete cenné informácie. Preto neváhajte sa obrátiť na známych, ktorí v danom podniku pracujú a získať tak cenné informácie pre napísanie svojho motivačného listu.



(10 comments)
Enter discussion


Homepage | Back to News
3 apartmanyFrancuzstina.comHeadhunteri.sk