Načítavam...
Postavy 2Postavy

RECRUITERI.sk
Slovak portal recruiter

Find your recruiter or headhunter

Add a listing

Enter recruiter

Date

Today is Wednesday, 17.7.2024

Advertising

prehľad školení OTIDEA


OTIDEA


Inžinier pre R&D centrum


Inžinier pre R&D centrum


Tirn Technology s.r.o.


Práca bazár


3apartmany: GOLEM v Tatranskej Štrbe a PIKK v historickej časti kúpeľov Trenčianske Teplice vedľa hotela Panorama a hotela Kristoff Plaza


Ing. Jozef Majera, headhunter
Facebook

recruiteri.sk

Výhody vytvorenia profilu na špecializovaných pracovných portáloch


Chcete hľadať prácu aktívne alebo pasívne? V drvivej väčšine nezamestnaný uchádzač (dostal výpoveď, rozhodol sa pre zmenu, ...) začne aktívne vyhľadávať prácu, ale to nie je určite najlepší spôsob. Ak začne sa uchádzať o zamestnanie v tzv. hluchom období a toto obdobie nemusí závisieť len od kalendára, ale aj od aktuálnej situácie zamestnanosti v danom odbore, môže prijať ponuku, ktorá mu celkom nebola po chuti, ale nedostatok financií, hlásenie sa na úrade práce, tlak rodiny a okolia spôsobili, že prijme prvú vhodnejšiu ponuku, ktorá sa ponúka. Profesia.sk či Kariéra.sk sú pravdepodobne prvými stránkami, ktoré každý nezamestnaný navštívi. Nachádza sa tu síce množstvo ponúk, nevýhodou pre vás je, že ju navštívi takmer každý  a tým sa vaše šance znižujú.
Pri pasívnom hľadaní práce cez Internet nehľadáte vy, ale nechávate sa nájsť personalistami. Na špecializované pracovné portály uvediete svoje profesijné údaje vo forme životopisu. Svoje údaje potom sprístupníte personalistom.
Je zrejmé, že svoj profil musíte uverejniť v dostatočnom predstihu, než vás „postihne“ výpoveď. Zároveň si tým overíte svoju uplatniteľnosť na trhu, podľa toho, či vás niekto v tomto prechodnom období nejaký zamestnávateľ osloví.
Najviac špecializovaných pracovných portálov je pre odvetvia, ktoré potrebujú v určitom období zamestnať značný počet zamestnancov.
V zahraničí sú špecializované pracovné portály oveľa rozšírenejšie než u nás. Napríklad v susednom Rakúsku sú špecializované pracovné portály pre:

- prácu v cestovnom ruchu (www.hogastjob.com, 2 120 pracovných ponúk dňa 13.9.2015, http://gastrojobs.com, 718 prac. ponúk, http://www.hotelcareer.at, 1 777 prac. ponúk, www.career-account.at, 761 prac. ponúk, http://tourismusjobs.at, 77 pracovných ponúk)
- prácu v IT (www.joinvision.com, 200 prac. ponúk,  www.epunkt.net, 378 prac. ponúk, http://www.it-karriere.at) 
- prácu v zdravotníctve (www.cms.arztnoe.at, 61 prac. ponúk, sekcia v Stepstone 
  www.stepstone.at/jobs/Gesundheit-Medizin-Soziales.html?clickedMainCategory=true, 94 prac.  
  ponúk) 
- odborníkov s platom viac než 60 000 eur ročne: www.experteer.at   
- pracovníkov v lesnom a drevospracujúcom hospodárstve: www.holzjob.at 
- oblasť realitného obchodu: www.immojobs.at 
- prácu v kaderníctvach a kozmetickom priemysle: www.friseurjobagent.at 
Aká je situácia so špecializovanými pracovnými portálmi na Slovensku?
Jeden z nových, celkom úspešných špecializovaných serverov je www.fullindustry.com, ktorý informuje uchádzačov o zamestnanie o pracovných ponukách na Slovensku a v zahraničí. Zameriava sa výhradne na pracovné pozície v stavebníctve, elektrotechnike, strojárstve, automobilovom priemysle, doprave a logistike. Pozitívom stránky je aj skutočnosť, že sa snaží 
uverejňovať ponúkanú mzdu pracovníka.

V oblasti IT je to portál www.informatici.sk a www.it-kariera.sk. 
Pre automobilový portál som našiel portál www.ajobs.eu. Prekvapením pre mňa bolo, že sú tam zverejnené ponuky len od personálnych agentúr, ani jedna ponuka napriamo od zamestnávateľa.
V oblasti cestovného ruchu som  našiel portál www.hotelityjobs.sk, ale len s 15 pracovnými ponukami.
Záver: špecializované pracovné servery majú budúcnosť, ale na Slovensku sa len budú rozbiehať alebo bude ich záber z Českej republiky aj na podstatne menší slovenský trh.

Ing. Jozef Majera, 13.9.2015


Enter discussion


Homepage | Back to News
3 apartmanyFrancuzstina.comHeadhunteri.sk