Načítavam...
Postavy 2Postavy

RECRUITERI.sk
Slovak portal recruiter

Find your recruiter or headhunter

Add a listing

Enter recruiter

Date

Today is Wednesday, 17.7.2024

Advertising

prehľad školení OTIDEA


OTIDEA


Inžinier pre R&D centrum


Inžinier pre R&D centrum


Tirn Technology s.r.o.


Práca bazár


3apartmany: GOLEM v Tatranskej Štrbe a PIKK v historickej časti kúpeľov Trenčianske Teplice vedľa hotela Panorama a hotela Kristoff Plaza


Ing. Jozef Majera, headhunter
Facebook

recruiteri.sk

Corporative portal

Prevádzkovateľ by bol rád, keby sa naozaj ním stal; len čas ukáže, či sa naozaj ním stal. Závisí to aj od schopnosti (odvahy?!) jednotlivých recruiterov a headhunterov sa prezentovať a nielen sa “skrývať” za personálne agentúry.

Úvaha vytvoriť túto web stránku vznikla z poznania situácie, že neexistuje stránka, kde by si mohli recruiteri a headhunteri vymieňať informácie a klienti-zamestnávatelia mali prehľad qui est qui v tomto odbore služieb.

Situácia sa za dvadsať rokov menila a mení v spôsobe obsadzovania pracovných pozícii. Kto z Vás si pamätá, že na začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia si uchádzači o zamestnanie kupovali najmä sobotňajšie vydanie denníka Práca, aby mohli listovať v inzerátoch spoločností, ktoré ponúkajú prácu?

Posledná veľká zmena sa udiala po terajšej hospodárskej kríze, u nás sa začala prejavovať v auguste – septembri 2008, keď sa začali objavovať prvé správy o dôsledkoch realitnej a bankovej krízy v USA. Dovtedy u nás pôsobilo veľmi veľa personálnych agentúr, i jednočlenných.

Situácia je teraz asi taká, že cena služieb personálneho vyhľadávania zamestnancov klesla.

Dokonca niektoré personálne agentúry idú len na jedno násobok mesačnej mzdy za vyhľadanie a  headhunteri v niektorých prípadoch už nepožadujú 30-35% z ročného platu budúceho zamestnanca.

Táto téma je zložitá a komplikovanejšia, než sa na prvý pohľad zdá. Predovšetkým nemožno porovnávať nerovnaké služby.

V podstate by som ich rozdelil nasledujúco:

Asi najpodstatnejší rozdiel medzi recruiterom a headhunterom je, že kým recruiter  hľadá v radoch nezamestnaných alebo tých, ktorí sú nespokojní s doterajším zamestnaním, tak headhunter v drvivej väčšine prípadov oslovuje ľudí, ktorí by nezmenili zamestnanie, ak by neboli priamo oslovení headhunterom.

Tieto stránky sú určené predovšetkým trom skupinám ľudí.

  1. Podstatne väčšou kategóriou adresátov týchto stránok sú zadávatelia či objednávatelia personálnych služieb.
  2. Druhou skupinou sú samotní recruiteri a headhunteri.
  3. Poslednou záujmovou skupinou sú kandidáti na získanie vhodnejšieho zamestnania v rámci svojho profesionálneho postupu, ktorí sa chcú prezentovať konkrétnemu recruiterovi alebo headhunterovi z rôznych dôvodov, napríklad, že už ich niekedy obsadil do pracovnej pozície, alebo počuli o ňom, že obsadzuje dosť pracovných pozícií, ktoré sú identické s jeho  odbornou dráhou.
Na záver som pripojil ešte jednu službu, ktorá môže byť veľmi zujímavá pre riaditeľov, majiteľov spoločností alebo HRM v prípade, že potrebujú obsadiť pracovnú pozíciu priamo na oddelenie ľudských zdrojov. Práve zverejnenie takéhoto inzerátu v komunite, ktorá sleduje túto web stránku, môže byť tou najsprávnejšou voľbou na efektívnu inzerciu.
3 apartmanyFrancuzstina.comHeadhunteri.sk