Načítavam...
PostavyPostavy 2

RECRUITERI.sk
Slovak portal recruiter

Find your recruiter or headhunter

Add a listing

Enter recruiter

Date

Today is Sunday, 25.10.2020

Advertising

Tirn Technology s.r.o.


Dashofer


Dashofer ročne


Práca bazár


3apartmany: GOLEM v Tatranskej Štrbe a PIKK v historickej časti kúpeľov Trenčianske Teplice vedľa hotela Panorama a hotela Kristoff Plaza


Ing. Jozef Majera, headhunter


Tri veže
Facebook

recruiteri.sk

What is a recruiting and headhunting?

Headhunting, alebo „lovenie mozgov“, je metóda, ktorú z prevažnej väčšiny využívajú najmä personálne spoločnosti. Personalisti v spoločnostiach zväčša nedisponujú dostatkom času na túto špecializovanú aktivitu. Headhunting je presne cielené a premyslené smerovanie pracovnej ponuky identifikovanému potenciálne vhodnému kandidátovi. Táto metóda je veľmi náročná na čas, avšak vďaka jej cielenosti je jej úspešnosť najvyššia z uvedených metód. Headhunter, lovec mozgov, si v prvom rade vytipuje spoločnosti, kde by sa daný človek mohol nachádzať a potom vytrvalo telefonuje a získava kontakty na potenciálnych kandidátov, ktorým ihneď aj smeruje pracovnú ponuku. Diskrétnosť a otvorenosť je pre úspešnosť tejto metódy najnevyhnutnejšou devízou.

K vhodným uchádzačom sa môžeme prepracovať aj prostredníctvom osobných odporúčaní, ktoré získame počas komunikácie s rôznymi uchádzačmi, kolegami, známymi, susedmi.

Executive Search, headhunting či priame oslovenie sú len niektoré pojmy, ktoré sa dostávajú do našich slovníkov. Intenzívne pôsobenie personálnych agentúr je pre niektorých zamestnávateľov nočná mora a pre zamestnancov zdroj inšpirácie, zamyslenia sa nad zmenou práce.

Recruiter je vysokokvalifikovaný pracovník, ktorý koordinuje proces náboru a výberu zamestnancov v rámci zverenej oblasti v spoločnosti. Podrobný popis činnosti je uvedený v KTP (Kartotéka typových pozícii), ktoré zverejňuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Link: http://www.istp.sk/ktp/recruiter-5628.php
3 apartmanyFrancuzstina.comHeadhunteri.sk